Kubuś Szerszeń 00074/2022

   Kubuś urodził się 04.03.2020 roku. Mieszka w Oświęcimiu. Chłopczyk urodził się z rozszczepem kręgosłupa w okolicy ledźwiowo-krzyżowej,

z przepukliną oponowo-rdzeniową oraz wodogłowiem. Z powodu wrodzonej wady kręgosłupa chłopczyk jest leżący, ma niedowład kończyn dolnych.

   Kubuś przeszedł już kilka operacji, między innymi w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

Wymaga stałej rehabilitacji oraz zakupu środków higienicznych, ponieważ musi być codziennie cewnikowany.

Kubuś pomimo bólu jest dzieckiem pogodnym, reaguje na otoczenie usmiechem.

Jest pod kontrolą poradni ortopedycznej, urologicznej, kardiologicznej, okulistycznej, neurologicznej i terapeutycznej.

   Matka z powodu choroby nie może opiekować się dzieckiem, dlatego prawnym opiekunem dziecka jest dziadek.

Nie stać go na intensywną rehabilitację chłopca, jak również na zakup środków higienicznych. Stara się przede wszystkim zapenić dziecku należyta opiekę.

     Fundacja postawiła sobie za cel zorganizowanie środków na kosztowne leczenie Kubusia a jest to mozliwe tylko dzieki Państwa pomocy.

Dzięki Państwa pomocy zakuliśmy Kubusiowi wszytkie niezbędne leki i środki higieniczne, wózek inwalidzki dla dzieci oraz fotelik rehabilitacyjny. Dodatkowo opłaciliśmy turnus rehabilitacyjny i pobyt Kubusia w senatorium.

 05.06.2024 Obecnie zbieramy środki na refundację kosztów zakupu skutera i adaptacji go na potrzeby osoby niepełnosprawnej.Takie rozwiązanie znacznie ułatwiło i usprawniło opiekę i dojazdy na leczenie i rehabilitację Kubusia.
   Pomóżmy temu fantastycznemu Dziadkowi w opiece nad wnukiem.

 

5 cze 2024
Zbieramy na refundację zakupionego skutera

 Obecnie zbieramy środki na refundację kosztów zakupu skutera i adaptacji go na potrzeby osoby niepełnosprawnej. Takie rozwiązanie znacznie ułatwiło i usprawniło opiekę, dojazdy na leczenie i rehabilitację Kubusia.  

Pomóżmy temu fantastycznemu Dziadkowi w opiece nad wnukiem.