Daniel Mateja 00063/2020

Daniel mieszka w Gliwicach. Urodził się 29 października 2009r. jako wcześniak w 32 tygodniu ciąży bliźniaczej. Podczas porodu doszło do wylewu krwi do mózgu. W wyniku komplikacji przy porodzie chłopiec ma nieprawidłowo rozłożone napięcie mięśniowe tzn. wzmożone napięcie rąk i nóg oraz osłabione napięcie mięśni brzucha, pleców i szyi, co uniemożliwia Danielowi utrzymanie równowagi podczas chodzenia i siedzenia. Mama samotnie wychowuje syna i nie jest w stanie opłacić wszystkich zleconych rehabilitacji oraz zajęć jakich syn wymaga. 
Każda Państwa wpłata pozwoli na systematyczną rehabilitację chłopca. Dotychczasowa ciężka rehabilitacja daje efekty, ale przeszkodą jest brak funduszy. Pomimo wielu problemów zdrowotnych Daniel jest wesołym i rezolutnym chłopcem.

Dzięki Państwa ofiarności udało się zakupić specjalne buty ortopedyczne dla Daniela oraz laptop dotykowy wraz z oprogramowaniem, który będzie chłopcu służył do nauki.

 

20 kwi 2024
Przygotowujemy sie do operacji

Daniel nadal ma poważne problemy z chodzeniem, jego nogi są ciągle ugięte, pokonuje małe dystanse.  3 czerwca ma zaplanowaną operację-osteotomię kolan na oddziale chirurgicznym w Łodzi. Po operacji będzie miał 6 tygodni nogi w gipsie, a potem będzie potrzebował specjalistycznych ortez oraz intensywnej rehabilitacji. I taki właśnie cel obrała Fundacja aby pomóc Mamie Daniela w pokryciu tych niemałych kosztów.

Dlatego ponownie zwracamy sie do Państwa z prośbą, pomóżmy wspólnie chłopcu zakupić ortezy i korzystać z rehabilitacji.

Dzięki Państwa pomocy Daniel będzie mógł z podniesioną głową kroczyć przez życie.