Daniel Mateja 00063/2020

Daniel mieszka w Gliwicach. Urodził się 29 października 2009 r. jako wcześniak w 32 tygodniu ciąży bliźniaczej. Podczas porodu doszło do wylewu krwi do mózgu. W wyniku komplikacji przy porodzie chłopiec ma nieprawidłowo rozłożone napięcie mięśniowe tzn. wzmożone napięcie rąk i nóg oraz osłabione napięcie mięśni brzucha, pleców i szyi, co uniemożliwia Danielowi utrzymanie równowagi podczas chodzenia i siedzenia. Mama samotnie wychowuje syna i nie jest w stanie opłacić wszystkich zleconych rehabilitacji oraz zajęć jakich syn wymaga. Obecnie zbieramy na turnus rehabilitacyjny w lipcu 2023. Koszt turnusu to 8000zł
Każda Państwa wpłata pozwoli na systematyczną rehabilitację chłopca. Dotychczasowa ciężka rehabilitacja daje efekty, ale zaporą jest brak funduszy. Pomimo wielu problemów zdrowotnych Daniel jest wesołym i rezolutnym chłopcem. Pomóżmy wspólnie chłopcu korzystać z opieki fizjoterapeuty, psychiatry i terapeuty integracji sensorycznej.

Każda wpłata to olbrzymi krok do przodu dla tego młodego chłopca. Dzięki Państwa pomocy Daniel będzie mógł z podniesioną głową kroczyć przez życie. Dzięki Państwa ofiarności udało się zakupić specjalne buty ortopedyczne dla Daniela oraz laptop dotykowy wraz z oprogramowaniem, który będzie chłopcu służył do nauki.