Zuzia i Adaś Matuła 00007/2016/O

Zuzia i Adaś Matuła mieszkają w Dąbrowie Górniczej. Dzieci urodziły się w 2012 roku, w 29-tygodniu ciąży jako wcześniaki. Chorują na Mózgowe Porażenie Dziecięce. Zuzia przyszła wcześniej na świat i w konsekwencji tego jest bardziej poszkodowana. Cierpi na wiele wad i chorób współistniejących, w tym upośledzenie umysłowe w lekkim stopniu, padaczkę oraz zeza i wadę wzroku. Pomimo tego, że nie chodzi, jest bardzo radosna, chętna do nauki i zabawy oraz ciekawa wszystkiego co ją otacza.

Dzięki pomocy Darczyńców udało się sfinansować operację dziewczynki na rdzeniu kręgowym, pokryć koszty leczenia i rehabilitacji. Zuzia przeszła leczenie komórkami macierzystymi.  Adaś natomiast wyjechał na obóz letni.

Dla bliżniaków i ich rodziców każdy dzień to ciężka walka o lepszą przyszłość i jak największe zniwelowanie skutków choroby. Pomóżmy im w tej cięzkiej walce i wspomóżmy darowizną dalszą rehabilitację dzieci. Leczenie Zuzi komórkami macierzystymi zostało zakończone.

Środki, które zbieramy zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów rehabilitacji i wizyt w gabinetach specjalistycznych.

1 cze 2020
Dzięki Państwu zakupiliśmy dostawkę do rowerka Zuzi.

Dzięki Państwa pomocy zakupiliśmy dostawkę do rowerka Zuzi, co bardzo pomaga jej w rehabilitacji. W chwili obecnej potrzebne są środki na stałą rehabilitację oraz turnus rehabilitacyjny dla dzieci.
Jesteśmy przekonani,że dzięki Państwa pomocy będziemy mogli pokryć koszty rehabilitacji oraz turnusu rehabilitacyjnego dla dzieci.

 
27 paź 2017
Zuzia i Adaś już ponad rok są pod opieką Fundacji Słoneczna Nadzieja

Zuzia i Adaś Matuła już ponad rok są pod opieką Fundacji Słoneczna Nadzieja. Dzięki ofiarności Darczyńców udało się dokonać bardzo wiele. Zuzanka jest po operacji zwanej rhizotomia, której celem jest zmniejszenie sztywności kończyn dolnych. Wykonuje się ją u dzieci cierpiących na dziecięce porażenie mózgowe. Operacja to dopiero początek, bardzo ważna jest późniejsza rehabilitacja. Fundacja zakupiła dla dziewczynki specjalny kombinezon, który ułatwia naukę chodzenia i tak dopasowuje się do ruchów dziecka, aby te nawyki kształtować prawidłowo i nie zrobić dziecku krzywdy. Praca nad dwójką chorych dzieci jest nie lada wyzwaniem dla rodziców, zwłaszcza, że jeszcze trzeba pracować zarobkowo. To ćwiczenia i rehabilitacja każdego dnia. Dlatego też zorganizowaliśmy pobyt całej rodziny w Ośrodku Rehabiltacyjnym w Darłowie, gdzie przez 14 dni dzieci były poddawane zabiegom fizykoterapii i rehabilitacji, a rodzice mogli zregenerować siły do dalszej walki z chorobą swoich pociech.

 

 

 

Najważniejsze są widoczne efekty pracy nad bliźniakami, to bardzo cieszy i daje siłę do dalszej walki. Sami Państwo możecie ocenić, jeśli spojrzycie na wesołe buźki dzieciaków jeżdżących na rowerkach rehabilitacyjnych, ufundowanych rownież ze środków zgromadzonych dzięki Waszej ofiarności. Serdecznie dziękujemy w imieniu dzieci i ich rodziców, będziemy na bieżąco przedstawiali efekty pracy nad bliźniakami.

 

 

 

 
12 cze 2017
Od czerwca 2017 rusza akcja ulotek na rzecz Zuzi i Adasia Matuła z Dąbrowy-Górniczej