Julita Majkowska- 00054/2018

JULITA MAJKOWSKA to mieszkanka Dąbrowy Górniczej w woj. śląskim. Urodziła się w 2010 roku z zamartwicą. Jest to ciężka niewydolność krążeniowo – oddechowa. Ten poważny stan doprowadził do znacznych uszkodzeń neurologicznych. Julita cierpi na padaczkę, hipotomię mięśniową, całościowe zaburzenia rozwojowe oraz afazję – czyli trudności w mówieniu.

Dzięki bardzo intensywnej rehabilitacji ruchowej, sensorycznej, neurologicznej oraz turnusom rehabilitacyjnym Julitka robi powolne postępy. Aktualnie jest uczennicą trzeciej klasy szkoły specjalnej. Bardzo chciałaby nauczyć się sama czytać, w tej chwili to nieosiągalne marzenie, ale wierzymy że ciągła praca z neurologopedą sprawi, że Julitka nauczy się mówić i czytać. Aby zwiększyć wydajność pracy z neurologopedą Julitce przydałaby się pomoc logopedyczna typu słuchawka Forbrain oraz turnus logopedyczny. Przy użyciu takiej słuchawki Julita ćwiczyła na turnusie rehabilitacyjnym. Dzięki pomocy darczyńców cztery miesiące zajęć zostały opłacone.

W chwili obecnej pobyt na turnusie rehabilitacvyjnym jest bardzo kluczowy, przez aktualną sytuację covida Julitka straciła rehabilitascję w szkole ponieważ od marca szkoła była zamknięta. Z tych samych powodów nie mogła kontynuować rehabilitacji na basenia, która bardzo jej pomogła. Z tego powodu nastąpił regres nabytych już umiejętności. Dwa tygodnie kilkugodzinnej rehabilitacji to szansa aby nadrobić to co Julitka utraciłą przez sytuację związaną z epidemią wirusa.