Emilka Reichert - 00030/2017

Emilka urodziła się w 2010 roku. Mieszka w miejscowości Siercza w województwie małopolskim. Urodziła się z niewielkim niedotlenieniem, ale rozwijała się podobnie do wszystkich niemowląt. Poważne kłopoty pojawiły się, gdy dziewczynka skończyła 1,5 roku. Nagle wszystko czego się nauczyła zaczęło się cofać. Emilka miała problemy z rozpoznawaniem najbliższych osób, obniżyło się Jej napięcie mięśniowe i przestała stawać na nóżki. Gdy miała 2,5 roku przeszła szereg specjalistycznych badań i zdiagnozowano Zespół Retta - okrutną neurodegeneracyjną chorobę. Choroby nie da się zatrzymać.  Emilka ma problemy z gryzieniem i połykaniem. Cierpi na ataki padaczki lekoopornej oraz neurologiczne krzyki - dzienne i nocne. W zastraszającym tempie postępuje skolioza. Emilka jest bardzo pogodną, mądrą i ciekawą świata dziewczynką, jeśli tylko choroba jej na to pozwala - uczęszcza do przedszkola specjalnego.

Na dzień dzisiejszy najważniejsze jest, aby wyposażyć dziewczynkę w specjalny gorset, który zahamuje postęp skoliozy. Konieczny jest również zakup nowego wózka inwalidzkiego, gdyż dziewczynka rośnie. Ponadto Emilka wymaga ciągłej rehabilitacji i pobytów na turnusach rehabilitacyjnych. Rodziców nie stać na pokrycie wszystkich kosztów związanych z niepełnosprawnością córki. Stąd gorący apel do wszystkich Państwa, którzy macie możliwość się podzielić i pomóc tej dziewczynce w walce z chorobą. Każda wpłata to olbrzymi postęp dla Emilki. 

Dzięki Państwa pomocy zakupiliśmy dla Emilki wózek prysznicowy - transportowy, wszelkie potrzebne leki i środki higieniczne.