Łukasz Tychy AKCJA ZAKOŃCZONA
Łukasz mieszka w Tychach. Urodził się w 1985 roku. Jest bardzo optymistycznie nastawiony do życia, pomimo ciężkiej choroby, z którą musi się zamagać. Od urodzenia choruje na rdzeniowy zanik mięśni typu 1 tj. Werdniga Hoffmana. Jest to choroba genetyczna, która odbija się przede wszystkim na układzie kostnym i skutkuje skrzywieniem kręgosłupa. Łukasz nie może funkcjonować samodzielnie.  Wymaga stałej opieki i pomocy w podstawowych czynnościach życiowych. Choroba nie przeszkodziła jednak temu ambitnemu człowiekowi w nauce, ukończył studia na Politechnice Śląskiej i nadal chce się rozwijać. Łukasz przeszedł już skomplikowaną operację wszczepienia implantów do kręgosłupa, aby skorygować skrzywienie. Teraz kluczowym elementem leczenia jest fizykoterapia, która pozwala uniknąć bolesnych przykurczy oraz nie dopuszcza do pogłębienia się skrzywienia kręgosłupa. Obecnie Łukasz zmaga się dodatkowo z szczękościskiem, który powoduje u niego problemy z wymową oraz z normalnym spożywaniem posiłków. Zwracamy się do Państwa z apelem o pomoc dla tego młodego człowieka. Dzięki Państwa dotychczasowej pomocy udało się zakupić dla Łukasza nowy wózek elektryczny, który znacznie ułatwia choremu poruszanie się, sprzęt rehabilitacyjny oraz podnośnik. Obecnie zbieramy fundusze na jego rehabilitację oraz zabieg wyleczenia szczękościsku i rekonstrukcji szczęki.
 
5 lip 2021
Z wielkim żalem żegnamy naszego Podopiecznego Łukasza

Z przykrością informujemy, iż w dniu 30.06.2021 roku odszedł nasz Podopieczny Łukasz. Był człowiekiem niezwykłym, a jego niezwykłość przejawiała się każdego dnia w drobnych gestach. Bardzo chętnie pomagał potrzebującym i udzielał się charytatywnie, krzywda innych nigdy nie była mu obojętna. Żegnamy Cię Łukaszu z wielkim bólem, ale gorąco wierzymy, iż spotkamy się kiedyś w Domu Pana.

 
25 sty 2021
Łukasz otrzymał nowe akumulatory do wózka oraz podnośnik łazienkowy dzięki Państwa pomocy.

Dzięki Państwa pomocy Łukasz otrzymał nowe akumulatory do jego wózka elektrycznego oraz specjalistyczny podnośnik łazienkowy.

 
15 sty 2018
Marzenie Łukasza o nowym wózku spełniło się w grudniu 2017

Ogromne zainteresowanie sprawą Łukasza zaowocowało zakupem nowego wózka elektrycznego dla tego młodego człowieka. Łukasz otrzymał wymarzony prezent w okresie świątecznym. Od tej chwili zdecydowanie poprawiło się jego życie i może samodzielnie poruszać się i korzystać z rehabilitacji. Łukasz pomimo swojej choroby stara się być jak najbardziej samodzielny, jego samozaparcie jest godne podziwu. Dzięki Państwa pomocy będzie mógł korzystać z rehabilitacji i fizykoterapii, które poprawią jego komfort życia i umożliwią mu w miarę samodzielne funkcjonowanie. Każda Państwa wpłata to wiara w lepsze jutro dla tego młodego człowieka. Dziękujemy za dotychczasową pomoc i liczymy na dalsze wsparcie dla Łukasza.