Szymonek 00016/2016/S

Szymon urodził się 4 maja 2016 r. jako ważące prawie 5 kg niemowlę. Dopiero w drugim miesiącu życia pojawiły się zaburzenia neurologiczne. Za nim długie pobyty w szpitalach, między innymi w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, wiele badań i wizyt u różnych specjalistów. Najgorszą stroną choroby, z którą boryka się co dnia jest dystonia mięśniowa – mimowolne ruchy mięśni, obustronny głęboki niedosłuch. Wymaga On suplementacji diety, wieloprocesowej, ciągłej i intensywnej rehabilitacji, a także zaopatrzenia w sprzęty ortopedyczne, które są bardzo kosztowne.
Potrzeby rosną wraz z Szymonkiem.
Niedawno przeszedł poważny zabieg – wszczepienie implantu ślimakowego, czyli dostał ogromną możliwość słyszenia. Przed nim długoletnia droga rehabilitacji słuchu, ale wierzymy, że wykorzysta tą szansę w 100%!!! Dzięki intensywnej rehabilitacji Szymek siedzi samodzielnie. Szymon jest bardzo pogodnym i uśmiechniętym dzieckiem.

Dzięki Państwa pomocy Fundacja sfinansowała pobyt Szymusia w Sanatorium Uzdrowiskowym „WITAL”. Podczas pobytu w Sanatorium Szymek  mógł korzystać z zabiegów które  zmniejszają zaburzenia neurologiczne. Dzięki Państwa pomocy udało się zakupić wózek aktywny oraz laptop dotykowy wraz z oprogramowaniem, który będzie służył Szymkowi do nauki. Wpłaty Darczyńców pokryły też kolejny turnus rehabilitacyjny w Michałowie w terminie. Ponadto zakupiliśmy sprzęt rehabilitacyjny oraz opłaciliśmy zajęcia rehabilitacyjne i logopedyczne.

W chwili obecnej zbieramy środki na ciągłą rehabilitację oraz wizyty w prywatnych przychodniach specjalistycznych..

Wszyscy wierzymy, że pomoc przekazana dla Szymonka zapewni mu start do normalnego życia i pomoże z podniesioną głową kroczyć do przodu, i że nadejdzie moment, w którym chłopiec będzie mógł bawić się z rówieśnikami.

Serdecznie dziękujemy i liczymy, że los tego chłopca nie pozostanie Państwu obojętny.

23 lis 2020
Dzięki Państwa pomocy udało się zakupić wózek aktywny oraz laptop dotykowy wraz z oprogramowaniem dla Szymusia.

Dzięki Państwa pomocy udało się zakupić wózek aktywny dla Szymusia oraz dzięki waszym dobrym sercom zakupiliśmy również laptop dotykowy wraz z oprogramowaniem aby chłopczyk mógł uczyć się i rozwijać wiedzę. W chwili obecnej zbieramy środki na ciągłą rehabilitację oraz wizyty w prywatnych
przychodniach specjalistycznych.

 
18 lut 2020
Szymon rehabilituje się dzięki państwa pomocy

Dzięki Państwa pomocy Fundacja sfinansowała pobyt Szymka na turnusie rehabilitacyjnym w Sanatorium Uzdrowiskowym “WITAL” w miejscowości Gołdap. Od dnia 12.01-25.01.2020 r. Podcza pobytu Szymuś był rehabilitowany co wpływa korzystnie na dalsze postępy w leczeniu.